Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other P8905-02
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Anets P8905-02 Safety Thermostat Lcc 5/16 X 3 1/2 36
| Fits with Manufacturer | Anets |
|---|---|
| Model Number | P8905-02 |
| Manufacturer Part # | P8905-02 |
| Height | 2.13" |
| Width | 2.13" |
| Depth | 6" |
| Weight | 0.48 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Anets P8905-02 [ Type - Lccm W/auto Reset ] [ Temp 450 Fixed ], [ Bulb 5/16" X 3-1/2" Nickel ] [ Cap 36" ], [ Size 3/8" Stuff Box Nickel ] [ Brkt 1 ], American Range Fryer, Anets Fryer 14uf(s), Imperial Fryer Series If Ihr Ir., Tri-star Fryer

