Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
Anthony 17593G3 Pin Hinge (w/bushing)
Item:
#1138437
Technical details
| Manufacturer | Anthony |
|---|---|
| Model Number | 17593G3 |
| Manufacturer Part # | 17593G3 |
| Height | 1" |
| Width | 1.25" |
| Depth | 1.5" |
| Weight | 0.04 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Anthony 17593G3 Material Steel, Length 40 Mm, 1 9/16" Overall, Width 8 Mm, 5/16" Square Stud, Plating Chrome-plated

