Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for APW aftermarket .
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 14397-25
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 14397-25 Heating Element 208v
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 14397-25 |
| Manufacturer Part # | 14397-25 |
| Height | 0.25" |
| Width | 14" |
| Depth | 14" |
| Weight | 0.25 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 14397-25 Heating Element 208v 2700w. 22-11/16" Long., , Fits Apw/wyott Models, Egd-2436 Egd-2448 Egd-2472 Egd-48 Egd-72 Egd48, Egd48gb Egd72 Egd72gb

