Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Nu-Vu aftermarket .
- Engineered to match existing Nu-Vu units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Nu-Vu 2E-75916
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2E-75916 Lamp Ptfe 130v 40w
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2E-75916 |
| Manufacturer Part # | 2E-75916 |
| Height | 4" |
| Width | 2" |
| Depth | 2" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2E-75916 [ 130v ] [ 40w ] Medium Base [regular Type ], 3-1/4" X 2" Dia., Shatterproof Ptfe Coating., American Permanent Ware Hot Dog Steamer Dr-1a Dr-2a, Hatco Food Warmers, Henny Penny Warmer Mw-1., Merco Warmer

