Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for APW aftermarket .
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2E-89408
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
APW 2E-89408 Switch 9/16 X 1 1/8 Spst
| Fits with Manufacturer | APW |
|---|---|
| Model Number | 2E-89408 |
| Manufacturer Part # | 2E-89408 |
| Height | 1.3" |
| Width | 0.6" |
| Depth | 1.3" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Mexico |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
APW 2E-89408 [ Rocker ] [ Fits Hole 9/16" X 1-1/8" ] [ On/off ] [ Spst ], [ Terminals 3 (1/4" Tabs) ] [ Amp/volt 10a/250v 16a/125v ], [ Color Orange/black ], American Permanent Ware Toaster, Toaster Auto Bun At-10 At-30 Bt-15 K-1000b M-78 M-83, M-83d M-88e M-88ed M-88w, M-88wd M-91 M95-2.

