Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Other aftermarket .
- Engineered to match existing Other units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Other 01-3PB001
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Aid 01-3PB001 Element Heating 220v 20 00w
| Fits with Manufacturer | Bakers Aid |
|---|---|
| Model Number | 01-3PB001 |
| Manufacturer Part # | 01-3PB001 |
| Height | 2" |
| Width | 2" |
| Depth | 12" |
| Weight | 0.87 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Aid 01-3PB001 Element, Length 10" 254 Mm, Material(s) Incoloy, Thread 3/8"-20, Voltage 220 Vac, Weight 0.562 Lb, Weight 0.867 Lb, Width 1-1/2" 38 Mm, Models Used In, Bakers Aid Ba Series, Ge (hobart) Ba Series

