Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for APW aftermarket .
- Engineered to match existing APW units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket APW 2E-M1368A
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride 2E-M1368A Infinite Switch
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | 2E-M1368A |
| Manufacturer Part # | 2E-M1368A |
| Height | 2" |
| Width | 1.7" |
| Depth | 1.9" |
| Weight | 0.2 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | ??? |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride 2E-M1368A Infinite Switch 240v 15 Amp Ego .179" Flat Down W/clip., 4 Screw Holes For Mount 6 Term., Dial # 22-1166 Off-lo-2-6-hi Or, Pointer Dial For Apw Steamer Ds-1a #22-1466, Old Style "pilot" Terminal Now Relocated And Labeled "p2", Apw, Toasters Fits Models At Ft Bt T Xtrm-2 Xtrm-2 3 Inch, Xtrm-3 Xtrm-3 3 Inch Xwav-1417a, Hot Dog Steamer Ds-1a, , Food Warmer Hfw(2 2d 3 3d 4 4d 5 5d) Made After, 2/1/89, Series Fd., Prince Castle Knob Oem #70-042, Prince Castle Conveyor Toaster 428 428-bx 428-ql

