FREE Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bakers Pride .
- Authorized Bakers Pride dealer, ensuring genuine commercial and manufacturer support
- Fast shipping available on in-stock Bakers Pride AS-L5130X
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride AS-L5130X Valve Retrofit Kit
| Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | AS-L5130X |
| Manufacturer Part # | AS-L5130X |
| Height | 6.5" |
| Width | 9" |
| Depth | 36.25" |
| Weight | 12.67 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride AS-L5130X Replaces 521007 Fmea Safety, Bakers Pride Model Ds/gs805, Includes Burner Inspirator 72" Thermocouple, Ts Safety Valve And Fittings., Ts Safety Valve Ts11k-4521-1-0 Pilot-out Only.

