Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bakers Pride aftermarket .
- Engineered to match existing Bakers Pride units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bakers Pride G4040X
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride G4040X Radiant 22 15/16 X 3 7/8w X 3 Hi
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | G4040X |
| Manufacturer Part # | G4040X |
| Height | 1.18" |
| Width | 1.51" |
| Depth | 9.02" |
| Weight | 30.62 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | Taiwan |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride G4040X Cast Iron Radiant, [ 22-15/16" X 3-7/8" W X 3" High ] [ Material Ci], 1" High V With 1" X 1" Notches Both Ends, Bakers Pride Broiler, Series Ch Xx Units That Use Cast Iron Radiants
