Delivery to:
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Bakers Pride M1066A Pressure Regulator 1" Nat
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | M1066A |
| Manufacturer Part # | M1066A |
| Height | 5.3" |
| Width | 4" |
| Depth | 4" |
| Weight | 1.8 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride M1066A Nat Gas 1" Fpt Gas In/out 1/2 Psi 3"-8" Wc, 710 000 Btu Maxitrol # Rv53-88-0017, With Vent #12a04 W-957 # 263305, Mainly Used In Indoor Applications To Limit The Amount Of, Escaped Gas In The Event Of A Diaphram Failue.
