Delivery to:
KitchenRestock.com is your trusted source for Bakers Pride aftermarket .
- Engineered to match existing Bakers Pride units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bakers Pride M1098X
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Bakers Pride M1098X Thermostat
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | M1098X |
| Manufacturer Part # | M1098X |
| Height | 7" |
| Width | 1.5" |
| Depth | 4.5" |
| Weight | 0.5 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride M1098X Ego T Stat W/ Dial Max Temp 680 Deg F., 1/8" X 10" Nickel Bulb 60" Cap, .178" D-stem, 6ea 1/4 Tabs Vert Bkt Flat Down, Comes W/ Knob Part #22-1106 (indicator Knob W/set Screw.), Bakers Pride Electric Pizza Oven Dp-2 P-22bl, P-22s P-24s P-44bl P-44s P-46s P-48s P18s P24s
