$16.45
$41.49
Compare Price
You save
$25.04
(60%)
Unit price
/
Unavailable
Delivery to:
Estimated Shipping Time
Why you’ll love it
KitchenRestock.com is your trusted source for Bakers Pride aftermarket .
- Engineered to match existing Bakers Pride units, with aftermarket compatibility
- Fast shipping available on in-stock aftermarket Bakers Pride S1001T
- Competitive pricing backed by a 30-day price match guarantee
Additional Question? Ask an Expert
Bakers Pride S1001T Handle 2 7/8"
Item:
#1134132
10+ bought in past months
Technical details
| Fits with Manufacturer | Bakers Pride |
|---|---|
| Model Number | S1001T |
| Manufacturer Part # | S1001T |
| Height | 2.88" |
| Width | 1" |
| Depth | 2.88" |
| Weight | 0.1 lbs |
| Hazardous | False |
| Country of Origin | United States |
| Product Type | Non-OEM |
Bakers Pride S1001T Handle 2 7/8"
$16.45
$41.49
You save
$25.04
(60%)
Unit price
/
Unavailable
About this item
Product Details
Product Details
Bakers Pride S1001T Chrome Metal [ 2-7/8" ] [mount .240"] With Set Screw, Bakers Pride, Oven All.

