- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp M-26 Bowl 6-1/4 Qt. 17-1/2"L X 12-1/2"W X 4"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | M-26 |
| Manufacturer Part # | M-26 |
| Color | Black |
| Shape | Oval |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 16" - 18" |
| Height | 4" |
| Width | 17.5" |
| Depth | 12.5" |
| Weight | 9.6 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, M-26, Bowl, 6-1/4 qt., 17-1/2"L x 12-1/2"W x 4"H, large, oval, deep, chip and stain resistant, cold well, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (400 each minimum order) (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
