- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp M-27 Delicase Tray 3-1/4 Qt. 15-1/2"L X 10-1/2"W X 3"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | M-27 |
| Manufacturer Part # | M-27 |
| Material | Melamine |
| Short Side | 10" |
| Long Side / Diameter | 15" |
| Color | White |
| Shape | Oval / Oblong |
| Height | 3" |
| Width | 15.5" |
| Depth | 10.5" |
| Weight | 5.75 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, M-27, Delicase Tray, 3-1/4 qt., 15-1/2"L x 10-1/2"W x 3"H, oval, fluted, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (400 each minimum order) (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
