Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp NO. 3 Candle Set Includes (1) Roma 1960 Candle & (1) DOF 12.8 Oz. - 1/Case
Item:
#709129
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | NO. 3 |
| Manufacturer Part # | NO. 3 |
| Overall Height | 3 - 4" |
| Candle Type | Votive Or Tealight |
| Globe / Shade Material | Glass |
| Height | 3.9" |
| Width | 4.4" |
| Depth | 4.4" |
| Weight | 0.56 lbs |
BauscherHepp NO. 3 Candle Set Includes (1) Roma 1960 Candle & (1) DOF 12.8 Oz.
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, NO. 3, Candle Set, includes (1) Roma 1960 candle & (1) DOF - 12.8 oz., 4.4" dia. 3.9"H, round, glass, Candles by Luigi Bormioli (Packed By: 1 Each)