- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp P011422-000905 Bowl 29.1 Oz. 8-2/3" Dia. X 1-7/10"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P011422-000905 |
| Manufacturer Part # | P011422-000905 |
| Type | General Usage |
| Size | 8" |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Ounce Capacity (approximate) | 29 Oz |
| Height | 1.7" |
| Width | 8.66" |
| Weight | 30.96 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P011422-000905, Bowl, 29.1 oz., 8-2/3" dia. x 1-7/10"H, round, dishwasher, microwave & oven safe, stoneware, black, Playground, Origin (Packed By: 6 Each Per Case)
