Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp P012031-003000 Platter 12-2/5"L X 7-9/10"W Oval - 2/Case
Item:
#710866
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P012031-003000 |
| Manufacturer Part # | P012031-003000 |
| Long Side / Diameter | 12" |
| Shape | Oval / Oblong |
| Short Side | 7" |
| Construction | Ceramic |
| Width | 12.4" |
| Depth | 7.9" |
| Weight | 82.12 lbs |
BauscherHepp P012031-003000 Platter 12-2/5"L X 7-9/10"W Oval
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P012031-003000, Platter, 12-2/5"L x 7-9/10"W, oval, oven & microwave safe, stoneware, black, Playground, Glow (Packed By: 2 Each Per Case)
