Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp P013112-016151 Bowl 11.2 Oz. 4-7/10" Dia. - 6/Case
Item:
#708359
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P013112-016151 |
| Manufacturer Part # | P013112-016151 |
| Material | Ceramic |
| Size | 4" |
| Type | General Usage |
| Geometric Shape | Round |
| Ounce Capacity (approximate) | 11 Oz |
| Width | 4.7" |
| Weight | 4.18 lbs |
BauscherHepp P013112-016151 Bowl 11.2 Oz. 4-7/10" Dia.
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P013112-016151, Bowl, 11.2 oz., 4-7/10" dia., round, dishwasher, microwave & oven safe, stoneware, grey, Playground, Nara (Packed By: 6 Each Per Case)