- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp P013112-021090 Dip Dish 11.2 Oz. 4-3/4" Dia. X 2-3/16"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P013112-021090 |
| Manufacturer Part # | P013112-021090 |
| Material | Ceramic |
| Capacity | 9 - 11 Oz |
| Height | 2.2" |
| Width | 4.7" |
| Depth | 4.7" |
| Weight | 4.72 lbs |
| Oven Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P013112-021090, Dip Dish, 11.2 oz., 4-3/4" dia. x 2-3/16"H, round, dishwasher, microwave, & oven safe, stoneware, black, Playground, Nara (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Certifications
Oven Safe
This product is safe for use in ovens and can withstand high cooking temperatures without damage.