Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp P013415-001393 Bowl 17oz Round - 3/Case
Item:
#1558973
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P013415-001393 |
| Manufacturer Part # | P013415-001393 |
| Geometric Shape | Round |
| Material | Ceramic |
| Type | General Usage |
| Size | 5" |
| Ounce Capacity (approximate) | 17 Oz |
| Height | 2.8" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 5.9" |
| Weight | 33.8 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P013415-001393, Bowl, 17oz, Round, 5.9", White, Embrace by Playground (Packed By: 3 Each Per Case)
