- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp P013416-101791 Bowl/Plateau 33.8 Oz. 6-2/5" Dia. Round - 1/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P013416-101791 |
| Manufacturer Part # | P013416-101791 |
| Material | Ceramic |
| Geometric Shape | Round |
| Size | 6" |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 33 Oz |
| Width | 6.4" |
| Weight | 1.98 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P013416-101791, Bowl/Plateau, 33.8 oz. 6-2/5" dia., round, reversible: bowl/plateau, dishwasher, microwave & oven safe, stoneware, beige/grey, 2in1 by Playground (Packed By: 1 Each)
