Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp P214304 Teapot 10.1 Oz. Bronze - 1/Case
Item:
#2006045
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | P214304 |
| Manufacturer Part # | P214304 |
| Lid | With Lid |
| Material | Cast Iron |
| Capacity | 8 - 17 Oz |
| Height | 3.15" |
| Width | 4.72" |
| Depth | 3.54" |
| Weight | 1.66 lbs |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, P214304, Teapot, 10.1 oz., bronze, Flow & Serve by Playground (Packed By: 1 Each)
