Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp RD18221 Deep Plate 7.9" Dia. X 1.5"H Round - 12/Case
Item:
#708823
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | RD18221 |
| Manufacturer Part # | RD18221 |
| Material | China (unspecified) |
| Rim Style | Deep Rim |
| Shape | Round |
| Size | 7.900" = 7-9/10" |
| Width | 7.9" |
| Depth | 1.5" |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, RD18221, Deep Plate, 7.9" dia. X 1.5"H, round, vitrified china, metallic gold, Studio Raw (Packed By: 12 Each Per Case)
