Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp RD18422 Curved Bowl 30.4 Oz. 5.9" Dia. X 2.9"H - 12/Case
Item:
#710518
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | RD18422 |
| Manufacturer Part # | RD18422 |
| Size | 5" |
| Material | China (unspecified) |
| Geometric Shape | Round |
| Type | General Usage |
| Ounce Capacity (approximate) | 30 Oz |
| Width | 5.9" |
| Depth | 2.9" |
BauscherHepp RD18422 Curved Bowl 30.4 Oz. 5.9" Dia. X 2.9"H
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, RD18422, Curved Bowl, 30.4 oz., 5.9" dia. X 2.9"H, round, vitrified china, metallic gold, Studio Raw (Packed By: 12 Each Per Case)
