- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T101 Utensil Rest 7-5/8" Dishwasher Safe - 48/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T101 |
| Manufacturer Part # | T101 |
| Material | Plastic |
| Height | 2.17" |
| Width | 7.64" |
| Depth | 2.56" |
| Weight | 9.17 lbs |
| UPC | 5016383071310 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T101, Utensil Rest, 7-5/8", dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 48 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
