- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1319 Boat Style Dish 23-7/10 Oz. 12-3/5" X 4-15/16" X 3-3/8"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1319 |
| Manufacturer Part # | T1319 |
| Shape | Oval |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 11" - 12" |
| Color | White |
| Height | 2.36" |
| Width | 12.6" |
| Depth | 4.92" |
| Weight | 4.41 lbs |
| UPC | 5016383015635 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1319, Boat Style Dish, 23-7/10 oz., 12-3/5" x 4-15/16" x 3-3/8"H, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
