- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1334 Leaf Bowl 2-1/4 Qt. 20"L X 9"W X 2-1/2"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1334 |
| Manufacturer Part # | T1334 |
| Shape | Leaf |
| Long Side / Diameter | 16" (and Up) |
| Color | White |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.5" |
| Width | 20" |
| Depth | 9" |
| Weight | 17.64 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1334, Leaf Bowl, 2-1/4 qt., 20"L x 9"W x 2-1/2"H, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

