- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1741 Zest Bowl 47-3/8 Oz. 7-7/8" X 3-15/16"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1741 |
| Manufacturer Part # | T1741 |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Long Side / Diameter | 5" - 7" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 3.94" |
| Width | 7.87" |
| Depth | 7.87" |
| Weight | 6.28 lbs |
| UPC | 5016383030942 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1741, Zest Bowl, 47-3/8 oz., 7-7/8" x 3-15/16"H, small, square, with silicone feet, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
