- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1763 Dover Bowl 33-4/5 Oz. 9-7/8" X 2-3/8"H - 4/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1763 |
| Manufacturer Part # | T1763 |
| Color | White |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Shape | Square |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.36" |
| Width | 9.84" |
| Depth | 9.84" |
| Weight | 6.39 lbs |
| UPC | 5016383025962 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1763, Dover Bowl, 33-4/5 oz., 9-7/8" x 2-3/8"H, square, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
