- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1764 Dover Tray 14-3/4"L X 7-1/4"W X 1-1/4"H Rectangular - 4/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1764 |
| Manufacturer Part # | T1764 |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Shape | Rectangular |
| Short Side | 7" |
| Material | Melamine |
| Color | White |
| Height | 1.25" |
| Width | 14.75" |
| Depth | 7.25" |
| Weight | 6.39 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1764, Dover Tray, 14-3/4"L x 7-1/4"W x 1-1/4"H, rectangular, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 4 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

