- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1781 Dover Bowl 84-1/2 Oz. 11-2/5 X 3-3/16"H - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1781 |
| Manufacturer Part # | T1781 |
| Color | White |
| Shape | Square |
| Long Side / Diameter | 10" - 11" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 3.15" |
| Width | 11.42" |
| Depth | 11.42" |
| Weight | 6.5 lbs |
| UPC | 5016383021391 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1781, Dover Bowl, 84-1/2 oz., 11-2/5 x 3-3/16"H, square, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
