- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T1973 Essence Tray 14-3/4" X 14-3/4" X 1-1/5"H Square - 3/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T1973 |
| Manufacturer Part # | T1973 |
| Short Side | 14" |
| Long Side / Diameter | 14" |
| Shape | Square |
| Color | White |
| Material | Melamine |
| Height | 1.18" |
| Width | 14.76" |
| Depth | 14.76" |
| Weight | 8.05 lbs |
| UPC | 5016383028680 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T1973, Essence Tray, 14-3/4" x 14-3/4" x 1-1/5"H, square, dishwasher safe, silicone feet, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 3 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
