- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T3800R Saucer 5-3/10"W X 5-1/10"D X 1/2"H Round - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T3800R |
| Manufacturer Part # | T3800R |
| Size | 5" |
| Plastic Type | Melamine |
| Color | White |
| Height | 0.5" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 5.1" |
| Weight | 1.46 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T3800R, Saucer, 5-3/10"W x 5-1/10"D x 1/2"H, round, with rim and sensory handle, lightweight, dishwasher safe, melamine, white with red rim, Omni by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
