- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T3810BL Cup 6-3/4 Oz. 5-1/10"W X 3-1/2"D X 2-4/5"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T3810BL |
| Manufacturer Part # | T3810BL |
| Color | White |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.8" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 3.5" |
| Weight | 2.54 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T3810BL, Cup, 6-3/4 oz., 5-1/10"W x 3-1/2"D x 2-4/5"H, with sensory handles, lightweight, dishwasher safe, melamine, white with blue handle, Omni by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
