- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T3820BL Bowl 13-1/2 Oz. 7-1/10"W X 6-7/10"D X 2"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T3820BL |
| Manufacturer Part # | T3820BL |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Long Side / Diameter | 6" - 7" |
| Height | 2" |
| Width | 7.1" |
| Depth | 6.7" |
| Weight | 3.66 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T3820BL, Bowl, 13-1/2 oz., 7-1/10"W x 6-7/10"D x 2"H, round, with rim and sensory handle, lightweight, dishwasher safe, melamine, white with blue rim, Omni by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
