- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T3832R Low Plate 6-3/4 Oz. 9-1/2"W X 9-1/10"D X 4/5"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T3832R |
| Manufacturer Part # | T3832R |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Size | 8" - 9" |
| Color | White |
| Height | 0.8" |
| Width | 9.5" |
| Depth | 9.1" |
| Weight | 3.81 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T3832R, Low Plate, 6-3/4 oz., 9-1/2"W x 9-1/10"D x 4/5"H, round, with rim and sensory handle, lightweight, dishwasher safe, melamine, white with red rim, Omni by Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
