- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T5630 Bowl 3 Qt. 11-3/4" X 11" X 2-1/2"H - 2/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T5630 |
| Manufacturer Part # | T5630 |
| Color | White |
| Shape | Free Form |
| Long Side / Diameter | 10" - 11" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.5" |
| Width | 11.75" |
| Depth | 11" |
| Weight | 2.65 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T5630, Bowl, 3 qt., 11-3/4" x 11" x 2-1/2"H, crescent shape, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Crescent by Dalebrook (Packed By: 2 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

