- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T5635 Dish 57-1/2 Oz. 11-4/5" X 4-4/5" X 2-1/2"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T5635 |
| Manufacturer Part # | T5635 |
| Color | White |
| Long Side / Diameter | 10" - 11" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2.5" |
| Width | 11.81" |
| Depth | 4.8" |
| Weight | 13.23 lbs |
| UPC | 5016383022688 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T5635, Dish, 57-1/2 oz., 11-4/5" x 4-4/5" x 2-1/2"H, double crescent shape, dishwasher safe, melamine, white, Crescent by Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
