- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T5840M Versa Bowl 13-1/2 Oz. 5-1/2" Dia. X 2-3/16"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T5840M |
| Manufacturer Part # | T5840M |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Round |
| Color | White |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Height | 2.17" |
| Width | 5.51" |
| Depth | 5.51" |
| Weight | 4.76 lbs |
| UPC | 5016383092742 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T5840M, Versa Bowl, 13-1/2 oz., 5-1/2" dia. x 2-3/16"H, round, dishwasher safe, melamine, matte white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
