- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T7814 Tura Collection Crock Insert 9/10 Qt. 10-7/16" X 6-3/8" X 1-9/16"H - 10/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T7814 |
| Manufacturer Part # | T7814 |
| Color | White |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Plastic Type | Melamine |
| Shape | Rectangular |
| Short Side | 6" |
| Height | 1.57" |
| Width | 10.43" |
| Depth | 6.38" |
| UPC | 5016383104841 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T7814, Tura Collection Crock Insert, 9/10 qt., 10-7/16" x 6-3/8" x 1-9/16"H, rectangular, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (Packed By: 10 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
