- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp T90521 Wavy Platter 5-9/10" X 8-1/4" X 1-3/16"H Rectangular - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | T90521 |
| Manufacturer Part # | T90521 |
| Color | White |
| Shape | Rectangular |
| Size | 5" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 1.18" |
| Width | 5.9" |
| Depth | 8.27" |
| Weight | 7.05 lbs |
| UPC | 5016383025580 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, T90521, Wavy Platter, 5-9/10" x 8-1/4" x 1-3/16"H, rectangular, with wavy edge, dishwasher safe, melamine, white, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
