- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TAQ4708 Mineral Collection Bowl 1-1/4 Qt. 9-1/2" Dia. X 2"H - 10/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TAQ4708 |
| Manufacturer Part # | TAQ4708 |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 8" - 9" |
| Color | Green |
| Shape | Round |
| Height | 2" |
| Width | 9.5" |
| Weight | 11.62 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TAQ4708, Mineral Collection Bowl, 1-1/4 qt., 9-1/2" dia. x 2"H, round, matte texture with glossy flecks, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, aqua crackle, Dalebrook (Packed By: 10 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
