- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TAQ4710 Mineral Collection Plate 11-3/4" Dia. X 2"H Round - 14/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TAQ4710 |
| Manufacturer Part # | TAQ4710 |
| Color | Greens |
| Size | 10" - 11" |
| Shape | Round |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 2" |
| Width | 11.75" |
| Weight | 24.91 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TAQ4710, Mineral Collection Plate, 11-3/4" dia. x 2"H, round, matte texture with glossy flecks, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, aqua crackle, Dalebrook (Packed By: 14 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

