- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB1563 Ranch Collection Pot 1-1/4 Qt. 7-3/4" X 6" X 4-1/4"H - 12/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB1563 |
| Manufacturer Part # | TB1563 |
| Material | Plastic |
| Height | 4.25" |
| Width | 7.75" |
| Depth | 6" |
| Weight | 6.39 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB1563, Ranch Collection Pot, 1-1/4 qt., 7-3/4" x 6" x 4-1/4"H, round, with handles, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 12 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.

