- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB1761 Dover Tray 15-1/5 Oz. 12-1/5" X 9-7/8" - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB1761 |
| Manufacturer Part # | TB1761 |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 12" |
| Short Side | 9" |
| Color | Black |
| Material | Melamine |
| Height | 1.18" |
| Width | 12.2" |
| Depth | 9.84" |
| Weight | 9.37 lbs |
| UPC | 5016383025511 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB1761, Dover Tray, 15-1/5 oz., 12-1/5" x 9-7/8", rectangular, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
