- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB1790 Dover Pot 23-2/3 Oz. 5-9/10" X 3-15/16" X 3-1/8"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB1790 |
| Manufacturer Part # | TB1790 |
| Shape | Rectangular |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Color | Black |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 3.13" |
| Width | 5.91" |
| Depth | 3.94" |
| Weight | 3.92 lbs |
| UPC | 5016383021834 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB1790, Dover Pot, 23-2/3 oz., 5-9/10" x 3-15/16" x 3-1/8"H, rectangular, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
