- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB1810CL Bowl 10-1/8 Oz. 4-1/3" Dia. X 2-3/16"H - 20/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB1810CL |
| Manufacturer Part # | TB1810CL |
| Color | Black |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 4" - 5" |
| Shape | Round |
| Height | 2.17" |
| Width | 4.33" |
| Depth | 4.33" |
| Weight | 3.75 lbs |
| UPC | 5016383008590 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB1810CL, Bowl, 10-1/8 oz., 4-1/3" dia. x 2-3/16"H, round, dishwasher safe, melamine, black/claret, Dalebrook (500 each minimum order) (Packed By: 20 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
