- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB2920M Mezze Bowl 111-9/16 Oz. 7-7/8" X 5-9/10"H - 6/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB2920M |
| Manufacturer Part # | TB2920M |
| Color | Black |
| Shape | Square |
| Long Side / Diameter | 6" - 7" |
| Plastic Type | Melamine |
| Height | 5.91" |
| Width | 7.87" |
| Depth | 7.87" |
| Weight | 16.27 lbs |
| UPC | 5016383063001 |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB2920M, Mezze Bowl, 111-9/16 oz., 7-7/8" x 5-9/10"H, square, dishwasher safe, melamine, matte black, Dalebrook (Packed By: 6 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
