Why shop with us
- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
Additional Question? Ask an Expert
BauscherHepp TB37 Step Unit 29-1/2" X 11-4/5" X 3-1/2"H 3-step - 1/Case
Item:
#710354
Technical details
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB37 |
| Manufacturer Part # | TB37 |
| Width (side - side) | 20" - 29" |
| Number of Steps | 3 - 4 |
| Base Material | Plastic |
| Color | Black |
| Depth (front - back) | 10" - 19" |
| Shape | Rectangular |
| Height | 4" (up To) |
| Height | 3.54" |
| Width | 29.53" |
| Depth | 11.81" |
| UPC | 5016383008958 |
BauscherHepp TB37 Step Unit 29-1/2" X 11-4/5" X 3-1/2"H 3-step
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB37, Step Unit, 29-1/2" x 11-4/5" x 3-1/2"H, 3-step, ABS, black, Dalebrook (Packed By: 1 Each)
