- Shop with confidence knowing you’re getting genuine commercial-grade equipment.
- Save more with our unbeatable prices and exclusive deals.
- Rely on experts for fast, friendly support; experts in front of house, back of house and everything in between.
BauscherHepp TB4232 Kata Collection Crock 1.7 Oz. 6.9" X 10.2" X 1.6"H - 24/Case
| Manufacturer | Bauscher Hepp |
|---|---|
| Model Number | TB4232 |
| Manufacturer Part # | TB4232 |
| Plastic Type | Melamine |
| Long Side / Diameter | 10" |
| Color | Black |
| Short Side | 6" |
| Shape | Rectangular |
| Weight | 27.23 lbs |
| Dishwasher Safe | Yes |
About this item
Product Details
Product Details
Bauscher Hepp, TB4232, Kata Collection Crock, 1.7 oz., 6.9" x 10.2" x 1.6"H, rectangular, chip and stain resistant, dishwasher safe, melamine, black, Dalebrook (Packed By: 24 Each Per Case)
Certifications
Dishwasher Safe
This item has been tested and approved to withstand commercial or residential dishwashers, ensuring safe and thorough cleaning.
